Koordynator klastra GAPR sp. z o.o. partnerem Akcji Onkoodpowiedzialni

Akcja ONKOODPOWIEDZIALNI, jej celem są wspólne działania ze społecznie odpowiedzialnymi pracodawcami w celu zwiększenia świadomości zdrowotnej pracowników, zwrócenie uwagi na profilaktykę onkologiczną i wskazanie ścieżki jak sobie radzić z chorobą onkologiczną, gdy dotyka kogoś z naszej firmy. 

W ramach akcji organizowane są spotkania live z lekarzami, psychoonkologiami, którzy dzielą się doświadczeniami oraz odpowiadają na pytania jak dbać o zdrowie, jak reagować, gdy pojawia się choroba onkologiczna, gdzie szukać pomocy, czy jaka jest rola opieki personalizowanej oraz nowych technologii w terapii chorób onkologicznych. Polecamy lekturę artykułów na specjalnie przygotowanej stronie www oraz profilu na FB, które można znaleźć pod poniższymi linkami.

  1. Strona www dedykowana akcji: www.onkoodpowiedzialni.pl
  2. FB dedykowany akcji: https://www.facebook.com/onkoodpowiedzialni

Kolejną – sierpniową odsłonę akcji ONKOODPOWIEDZIALNI poświęcono rakowi jelita grubego, który jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Krajowy Rejestr Nowotworów w Polsce odpowiada za ok. 20,5 tys. zachorowań w 2020 r. Dynamika wzrostu zachorowań w ostatnich latach jest bardzo wysoka ponieważ wynosi ok. 4-5%w skali roku. Co więcej, współczynnik umieralności na ten nowotwór jest u nas o wiele wyższy niż w północnych i zachodnich krajach Unii Europejskiej a liczba zgonów w naszym kraju z powodu tego nowotworu to ok. 12,5 tys. osób rocznie.

W ramach akcji dedykowanej rakowi jelita grubego przewidziano m.in.:

  1. Spotkania live, a  pierwsze z nich odbyło się 11 sierpnia o godz. 19.30. W spotkaniu na żywo udział wzięli mgr Adrianna Sobol – psychoonkolog z Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej oraz dr n. med. Jerzy Draus – chirurg specjalizujący się w operacyjnym leczeniu raka jelita grubego w krakowskim Szpitalu na Klinach z wykorzystaniem robota da Vinci. Na spotkaniu nie zabrakło informacji o tym jakie są objawy raka jelita grubego, co przyczynia się do rozwoju tego nowotworu, jak wygląda jego profilaktyka oraz leczenie.
  2. Filmy na temat profilaktyki raka jelita grubego ze szczególnym uwzględnieniem kolonoskopii oraz nowoczesnych metod leczenia operacyjnego z wykorzystaniem robota da Vinci
  3. Infografikę na temat raka jelita grubego
  4. Szereg ciekawych artykułów i informacji na temat raka jelita grubego